• 19 ТРА 20
  День пам`яті жертв геноциду кримськотатарського народу

  День пам`яті жертв геноциду кримськотатарського народу

  18 травня Україна відзначала День боротьби за права кримськотатарського народу та вшановувала пам`ять геноциду кримських татар.

  До цього дня в Глухівському медичному училищі:

  • На сайті училища була висвітлена інформація про трагічні сторінки історії кримськотатарського народу;
  • Класні керівники провели класну on-line годину “Геноцид кримськотатарського народу”;
  • було запропоновано перегляд художнього фільму режисера Ахтема Сейтаблаєва «Хайтарма», про найтрагічнішу дату в історії кримськотатарського народу 18 травня 1944р. – сталінську депортацію кримських татар, та фільм «Чужа молитва» – реальна історія молодої кримськотатарської дівчини, яка під час окупації нацистами Бахчисарая врятувала життя 88 єврейських дітей. Своїми враженнями від перегляду фільмів студенти поділилися у своїх коментарях:
  • « Мені майже нічого не відомо про кримськотатарський народ та його трагічну історію. Фільм «Хайтарма» зачепив мене з перших хвилин перегляду: краса кримських гір, кохання на тлі війни і, звичайно ж, вражає головний герой – льотчик Аметхан Султан, який опиняється у вирі трагічних подій – переселення цілого народу. Відчуваєш біль, відчай та страх людей, які не можуть протидіяти злочинній владі. Геноцид кримських татар – це справжній сталінський злочин проти людства…»
  • « Чужа молитва» – це один з найкращих фільмів про подій Другої світової війни, який я бачила. Глибокий, цікавий, реалістичний. Я з завмиранням серця хвилювалася за єврейських дітей – дуже хотілось, щоб вони вижили. Саме війна розкриває людську душу та виявляє зразки милосердя й дивовижної самопожертви…»
  • « Найбільш мене вразив початок фільму «Хайтарма» – танок хлопця та дівчини в національних костюмах «хайтарма», який просто заворожує. Побут кримських татар, костюми, пейзажі Криму – все це найкраще занурює в атмосферу того часу і тих подій. «Хайтарма» означає повернення і, мабуть, символізує надію і сподівання всього народу…»
  • « Неможливо осягнути те, що цілі народи: кримські татари, чечени, інгуші, німці, карачаївці та інші – стали жертвами депортації за часів сталінізму. Фільм «Хайтарма» розкриває весь жах геноциду народу. Не можна допустити, щоб це повторилося знову. Тому я підтримую кримських татар у їх боротьбі за свої права…».