• 10 ГРУ 21
  Міжнародний день захисту прав людини

  Міжнародний день захисту прав людини

  Щорічно 10 грудня в світі відзначають Міжнародний день захисту прав людини. Ця дата була впроваджена Генеральною Асамблеєю ООН в 1950 році на честь прийняття 10 грудня 1948 року Загальної декларації з прав людини. Декларація стала першим світовим документом, що сформулював положення про права людини.

  Загальна декларація прав людини – важливий і корисний документ. Але в ньому говориться про людей загалом – і жодного слова про дітей. Але ж діти потребують особливої уваги й захисту з боку держави.

  Саме тому 1989 року ООН прийняла окремий документ під назвою «Конвенція про права дитини». Конвенція – це міжнародна угода. У ній держави беруть зобов’язання дотримуватись прав кожної дитини. І наша держава також підписалася під цим документом, а значить – пообіцяла світові піклуватися про своїх маленьких громадян. Документ містить 54 статті, в них – 40 прав, які має дитина.

  10 грудня 2021 року в стінах Глухівського фахового медичного коледжу з нагоди Міжнародного дня захисту прав людини для студентів 1-го курсу під керівництвом педагога соціального Шендрикової О.А. та юрисконсульта Якименка С.О. був проведений правовий квест «Запит- відповідь», де студенти мали змогу знайти відповіді на питання, які їх цікавлять стосовно прав та обов’язків підлітків.

Поділитися публікацією