Ми такі – різні, ми такі – рівні
Важливим компонентом гендерної соціалізації особистості є гендерна освіта та гендерне виховання. Гендерна освіта включає в себе пропаганду й розповсюдження гендерних знань. Гендерне виховання – процес, спрямований на формування якостей, рис, властивостей, що визначають необхідне суспільству ставлення людини до іншої статі.
У Глухівському медичному училищі проходив тиждень «Гендерного виховання». В рамках тижня із студентами обговорювали таку важливу тему, як «Гендерна рівність». Студенти 1-А та 21-Б фельдшерського відділення створили свій портрет «Гарного чоловіка» та «Гарної дружини» у вигляді колажу.
Засобами бесід та анкетування було складено портрет «Гарного чоловіка» та «Гарної дружини» очима студентів груп 1-А , 21-Б фельдшерського відділення навчального закладу.
Основними рисами чоловіка і жінки студенти визначили: порядність, чесність, доброта, негативне ставлення до насильства. Це свідчить про цілеспрямовану роботу по формуванню у студентів позитивних людських якостей.
Заключним етапом тижня була виховна година на тему: «Ми такі – різні, ми такі – рівні», яку підготувала і провела класний керівник Горова І.П. із студентами 21-Б фельдшерського відділення, в ході якої студенти презентували про дотримання рівності прав жінок і чоловіків у різних країнах на уявному форумі солідних дам в образах відомих жінок – політиків світу. Була озвучена програма реалізації гендерної рівності в українському суспільстві. Засобами музики, поезії студенти висвітлювали тему гендерної рівності між жінкою та чоловіком.
Активну участь у проведенні заходу приймали студенти Ткаченко Інна, Топчеєв Володимир, Подшивайлова Ганна, Ануфрієв Валентин, Гаркавенко Євгеній, Родіонов Марк, Якубова Маргарита, Зеленовська Катерина, Сухих Ірина , Велес Анна та інші.
Даний захід сприяв формуванню у студентів свідомого ставлення до питань гендерної рівності, правильного уявлення про взаємини статей, заснованих на системі загальнолюдських і національних моральних цінностях.