
Навчання біля ліжка пацієнта
В рамках місячника, присвяченому Всесвітньому дню паліативної та хоспісної допомоги, 1 листопада 2017р. студенти ІІ-А курсу фельдшерського відділення Глухівського медичного училища – КЗСОР відвідали Будищанський психоневрологічний інтернат. Метою відвідування інтернату стало вдосконалення вмінь та навичок з дисципліни «Догляд за хворими та медична маніпуляційна техніка» з теми «Особиста гігієна пацієнтів».
Савенко Тетяна Іванівна, керівник Будищанського психоневрологічного інтернату, на початку зустрічі ознайомила з історичними фактами про місцевість, на якій функціонує заклад. Студенти були інформовані про роботу закладу, головною метою якого є максимальне полегшення фізичних та моральних страждань, збереження людської гідності та забезпечення відповідної якості життя невиліковно хворим пацієнтам та членам їхніх родин. Ознайомились з особливостями прийому пацієнтів до інтернату, з веденням медичної документації та особливостями умов перебування хворих в закладі.
Студенти вдосконалили свої знання з таких навичок як:
- облаштування ліжка пацієнта;
- надання пацієнту необхідного положення у ліжку;
- заміна постільної і натільної білизни лежачого хворого;
- дотримання санітарно-протиепідемічного режиму при зміні білизни;
- догляд за шкірою і волоссям у лежачого хворого;
- підкладання суден лежачому хворому;
- подання сечоприймача лежачому пацієнту;
- дезінфекція судна і сечоприймача;
- підмивання лежачого хворого;
- комплексна профілактика пролежнів;
- догляд за порожниною рота, очима, вухами.
Студенти були зацікавленні, вони отримали знання не тільки з особистої гігієни хворих, але й пройшли школу випробування моральних якостей майбутніх молодших медичних фахівців, яка дала можливість студентам переосмислити життєві цінності, задуматись над філософськими проблемами людського буття, навчитись поважати людську гідність, сформувати в собі високоморальні людські цінності – співчуття, безкорисливість, повагу до хворого, милосердя.
Студенти та викладачі вражені теплим прийомом від адміністрації, співробітників і підопічних закладу. Завдяки індивідуальному та цілісному підходу до кожного з хворих, підопічні інтернату позитивно відгукуються про працівників.
Ми відчули, що підопічних люблять, що вони щасливі!
Сподіваємось, що і надалі співпраця з Будищанським психоневрологічним інтернатом буде такою ж цікавою та змістовною.